Пенсійне законодавство: роз’яснення спеціаліста

imagesЯкий порядок добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування? Інформує юридичне управління Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області:

Нормами статті 12 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” № 1058-VI ще з 2004 року передбачено добровільну участь осіб у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Тобто в періоди після 1 січня 2004 року, коли страховий стаж зараховується лише за умови сплати страхових внесків, людина, яка не належала до категорії застрахованих осіб (наприклад, офіційно на території України не працювала або працювала неофіційно), може звернутися до органів фіскальної служби та укласти відповідний договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового соціального страхування згідно з нормами статті 10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон). Читать далее