Державна допомога дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства

Socialna_dopomoga_na_ditinu_2018Законом України від 16.11.2000 р. № 2109 «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» гарантовано особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів державного бюджету та їхню соціальну захищеність установленням державної соціальної допомоги, розмір якої визначається у відсотках від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, залежно від ступеня втрати здоров’я та потреби в постійному сторонньому догляді.

Державна соціальна допомога призначається і виплачується органами соціального захисту населення.

Право на державну соціальну допомогу мають особи з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю віком до 18 років.

Державна соціальна допомога призначається в таких розмірах:

на дітей з інвалідністю віком до 18 років – 70% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

розмір цієї допомоги призначеної на дітей з інвалідністю, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, збільшується на 50%.

До державної соціальної допомоги може бути призначено надбавку на догляд одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальникові, який не працює, не навчається (крім заочної форми навчання), не проходить службу, не обіймає виборної посади або перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці без збереження заробітної плати, якщо дитина з інвалідністю потребує домашнього догляду і фактично доглядає за нею.

Одному з батьків, прийомних батьків, батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу, усиновителів, опікуну, піклувальникові надбавка на догляд за дитиною з інвалідністю підгрупи А, а також надбавка на догляд за дитиною з інвалідністю одинокій матері (одинокому батьку) призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.

Надбавка на догляд за дитиною з інвалідністю становить 50 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, за дитиною з інвалідністю підгрупи А – 100 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.

Водночас Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій » установлено, що для обчислення державної соціальної допомоги, призначеної відповідного до Закону, з 1 жовтня 2017 р. використовується розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установлений на 1 грудня 2017 р. Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 р.» збільшений на 79 грн.

Відповідно розміри державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, в тому числі з надбавкою на догляд, з урахуванням норм постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян» на 1 лютого 2018 р. становить від 1452 до 3384,60 грн.

Розміри державної соціальної допомоги впродовж поточного року підвищуватимуться відповідно до зростання прожиткового мінімуму.

Соціальна підтримка сімей, у яких виховуються особи з інвалідністю, надається також у вигляді соціальних послуг, житлових субсидій, компенсацій і пільг.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>