Електронні петиції — інструмент взаємодії громадськості з владою

edem3 березня пройшло засідання постійної комісії Кілійської міської ради з питань депутатської діяльності та етики, регламенту роботи ради, законності, охорони громадського порядку та розгляду звернень громадян. Порядок денний роботи комісії складався з кількох важливих питань.

Першим розглянули зміни до регламенту роботи ради, в зв’язку з тим, що під час останнього засідання сесії депутати внесли протокольне рішення щодо поквартального звітування начальника Кілійської поліції перед радою. Раніше такі звіти були передбачені раз у півріччя.

Другим питанням розглянули проект рішення «Про електронні петиції». Ми вже неодноразово знайомили вас, шановні читачі, з цією ініціативою, але не зайвим буде нагадати.

Електронні петиції – один з принципів залучення громадян до процесу прийняття рішень місцевих рад. Електронні петиції існують у багатьох країнах світу. Більше 70 держав використовують цей інструмент взаємодії суспільства та влади. Головна мета такого документу – звернути увагу суспільства в цілому або влади на існуючу проблему у будь-якій сфері політики, економіки, громадського життя тощо. Законодавча історія електронних петицій в Україні розпочалася у липні 2014 року, коли у Верховній Раді було зареєстровано законопроект «Про право громадян ініціювати розгляд нормативних документів органами влади та місцевого самоврядування», в якому визначалися сутність електронної петиції, механізм її створення та реалізації. У березні 2015 року до Верховної Ради Президентом було внесено ще один законопроект, в якому запропоновано внести зміни до Закону України «Про звернення громадян» таким чином, щоб у громадян з’явилася можливість направлення електронних петицій.

2 липня 2015 року Верховна Рада прийняла зміни до ст. 5 Закону України «Про звернення громадян» у якій встановлено, що особливою формою колективного звернення громадян до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів та органів місцевого самоврядування є електронна петиція, та доповнила ІІ Розділ Закону ст. 23-1, де регламентовано порядок подання та розгляду електронних петицій.

Саме тому в листопаді милого року голова Кілійської районної Громадської організації «Батьківщина молода» Анастасія Філіна ініціювала звернення до органів місцевого самоврядування Кілійщіни з пропозицією приєднання офіційних сайтів місцевої влади до єдиної бази електронних місцевих петицій України e-dem.in.ua.

До Кілійської міської ради відповідний проект рішення надав депутат Сергій Демченко. Після довгих обговорень та внесення запропонованих членами постійної комісії та секретарем міськради змін, члени комісії прийняли рішення, що він відповідає законодавчим нормам та вирішила винести його на розгляд пленарного засідання сесії.

До слова, найближча чергова сесія міськради відбудеться 15 березня, але секретар міської ради Лариса Кріпакова зауважила, що треба витримати процедуру та опублікувати даний проект рішення на сайті за 20 днів до пленарного засідання сесії.

Тож сподіваємося, що після оприлюднення проекту рішення «Про електронні петиції», як того вимагає Закон, депутати підтримають ініціативу, а громадяни нарешті отримають ще один дієвий механізм впливу на місцеву владу, який передбачений Законом України «Про звернення громадян».

Власкор

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>