Інформація щодо оздоровлення пільгових категорій громадян за рахунок держкоштів на 2018 рік

УВАГА-НОВЕ-547x410Оздоровлення інвалідів та ветеранів війни здійснюється відповідно до Законів України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, „Про жертви нациських переслідувань” та „Про основи соціальної захищенності інвалідів в Україні” та визначається Порядком забезпечення санаторно – курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року №187.

Оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської  катастрофи визначається порядком надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочінку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи затверджений  постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року №854.

Оздоровлення учасників антитерористичної операції, визначається постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року №200/

На санаторно-курортне лікування за рахунок державних коштів мають право такі категорії:

- інваліди війни (забезпечуються путівками строком на 18-21 день 1 раз на рік);

- учасники бойових дій (забезпечуються путівками строком на 18-21 день 1 раз на рік);

- учасники війни (забезпечуються путівками строком на 18-21 день 1 раз на 2 роки);

- член сім’ї загиблого ветерана війни (забезпечуються путівками строком на 21 день 1 раз на 2роки);

- інваліди з дитинства та загального захворювання (забезпечуються путівками строком на 18 днів в порядку черговості в міру надходження путівок).

Інваліди із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворювання хребта та спинного мозку) забезпечуються путівками:

І і ІІ групи – до санаторіїв (відділень) спинального профілю з лікуванням строком на 35 днів (відповідно до медичних рекомендацій) у порядку черговості в міру надходження путівок.

ІІІ групи – до санаторіїв неврологичного профілю строком на 18-21 день (відповідно до медичних рекомендацій) у порядку черговості в міру надходження путівок.

Громадяни, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1 (забезпечуються путівками строком 18 днів 1 раз на рік).

Для забезпечення санаторно – куурортним лікуванням

Особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

Для одержання путівки

Пільговики подають такі документи:

- заяву про взяття на облік для отримання путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики України (заповнюється в рай(міськ) управлінні соціального захисту населення;

- довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

- копію посвідчення пільговика;

- копію паспорту, ідентефікаційного коду;

- копію довідки, що підтверджує безпосередне залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах їх проведення (тільки для учасників АТО).

Під час подання копій документів, особи пред’являють оригінали зазначених документів.

Постанову Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 року № 110 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортними путівками, та внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 №187 та від 31.03.2015 №200”, затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортними путівками.

Згідно данаї Постанови інваліди загального захворювання та інваліди з дитинства, у тому числі інваліди з наслідками травм і захворювань хребта та спинного мозку, учасники антитерористичної операції мають право самостійно вибирати санаторно-курортний заклад.

Відтепер путівки для осіб з інвалідністю та постраждалих учасників антитерористичної операції закуповуватимуться на підставі тристоронньої угоди (особа-управління-санаторій).

Забезпечення путівками осіб, здійснюється в межах виділених коштів пропорційно кількості осіб, узятих на облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням, згідно з договорами, укладеними органами соціального захисту населення з особамита санаторно-курортними закладами.

Відповідно до затверджених змін особи з інвалідністю повинні після закінчення строку дії медичної довідки, але не рідше ніж один раз на три роки, подавати нову медичну довідку. У разі неподання такої довідки особа, яка понад три роки перебуває на обліку для забезпечення санаторно-курортною путівкою, знімається з обліку.

Примітка. Порядок забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року №187 не поширюється  на осіб, яких визнано ветеранами відповідно до Закону України „Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист” та військовослужбовців і членів їх сімей та осіб, які отримують песію відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Заступник начальника управління В.Д.Остапчук

 

Інформація щодо оздоровлення пільгових категорій громадян за рахунок держкоштів на 2018 рік: Один комментарий

  1. Інваліди загального захворювання забезпечуються путівками впорядку черговості в міру надходження путівок.Питання—- то чому в районій соціальній службі м.Бориспіль Киівській області немає публічноі інформаціі на дошках про кількість наданих путівок ,та кількість інвалідів загального захворювання з іх отриманям та просуваня черговості по отриманю путівок,Без ціеі інформаціі,прцівників соціальноі служби є спокуса надання путівок на свій розсуд.Коли це буде усунено?,і хто за це несе відповідальність?Допоможіть навести в цьому лад.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>