Кілійський районний відділ лабораторних досліджень інформує

gg31Продовжуються  моніторингові дослідження об’єктів навколишнього середовища лабораторіями відокремленого підрозділу «Кілійський районний відділ лабораторних досліджень» за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками.

В травні  поточного року згідно плану роботи  було відібрано і досліджено на відповідність вимогам  ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної,  призначеної для  споживання  людиною»  10 проб  водопровідної  води із водогонів району  за санітарно-хімічними показниками, з яких 3 проби (30%) не відповідали вимогам  за каламутністю ( опосередкована ознака вірусологічного забруднення води). Це знову 2 проби водопровідної води із КП «Вилківський міськводоканал (вул. Кошового. м. Вилкове  та вул. Придунайська  м. Вилкове)  та  одна проба водопровідної  води  із КП «Приморське» (вул. Бочковича с. Приморське). В порівнянні з травнем  2017 року  кількість нестандартних проб за санітарно-хімічними показниками  зменшилась із  33,3%  до 30%.

На мікробіологічні показники було також досліджено 10 проб водопровідної води, з яких  в 1 пробі  — по вул. Кошового в м. Вилкове  2-х кратно виділені бактерії групи кишкової палички, та  термостабільна кишкова паличка, яка свідчить  про свіже фекальне  забруднення  води.

Відібрані  проби води водопровідної с. Приморське, по вул. Морській  та  вул. Бочковича   також  не відповідали  вимогам по кількості  бактерій групи кишкової палички в досліджуємому об’ємі. В зв’язку з тим, що вода не відповідає вимогам за вище зазначеними показниками, мешканцям м. Вилкове  та с. Приморське необхідно вживати  відстояну та кип’ячену воду.

Моніторингові дослідження води за показниками безпеки  в травні проводились в 7-ми точках  р. Дунай (водозабору м. Кілія та Вилкове, сільських водогонів ) та одній точці каналу Дунай – Сасик (водозабору с. Приморське). Було  досліджено 8 проб поверхневих вод  за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками. Одна проба води  (водозабір с. Приморське) не відповідала вимогам ДСП 173-96 «Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів. Гігієнічні вимоги до складу та властивостей води водних об’єктів в пунктах господарсько-питного і культурно-побутового водокористування» за БСК (біохімічне споживання кисню), а в  2 пробах – в місцях  спостереження  м.  Вилкове: в місцях вище та нижче  водозабору м. Вилкове  вміст бактерій   групи кишкової палички  значно перевищував норму (при нормі 10 тисяч -  показник   індексу  становив 24   тисяч бактерій  групи кишкової палички). В даний період минулого року всі проби поверхневої води за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками відповідали санітарним  вимогам.

В травні місяці відібрано і досліджено 5 проб морської води  за бактеріологічними та санітарно-хімічними показниками.  Всі  проби не відповідали  вимогам   до якості  води за  БСК згідно  додатку до Правил охорони внутрішніх морських вод і територіального моря України від забруднення та засмічення, затвердженого Постановою КМУ  від 29.03.2002р. №431. В травні 2017 р. досліджені   проби морської води відповідали вимогам за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками.

Фахівцями санітарно-гігієнічної лабораторії проводиться щоденно дозиметричний контроль в  10-ти  точках постійного спостереження  за  гамма-фоном. За травень  2018р.

Було проведено 63 дозиметричних вимірів. За результатами встановлено, що рівень потужності еквівалентної дози зовнішнього  гама-випромінювання в межах  фонових значень і складає в середньому   0,11±0,03 мкЗв/год.

Завідувач  санітарно-гігієнічної лабораторії Н.М.  Заєва
Завідувач  мікробіологічної  лабораторії Г.М.  Балабан

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>