Майор Мар’яна Онуфран: «Стати офіцером мене надихнув прикордонний однострій»

WhatsApp Image 2019-03-06 at 17.04.46Вже нікого не здивуєш тим, що жінки служать в силових структурах. Лави прикордонного відомства все більше поповнюються чарівною статтю. Як показала практика, сучасні жінки нічим не поступаються у роботі чоловікам. Про одну з таких розповімо далі.

Майор Мар’яна Онуфран у 2009 році вирішила стати офіцером-прикордонником та вступила до Національної академії Державної прикордонної служби України, що у місті Хмельницький.

Велику роль у виборі професії зіграла звичайна дівчача мрія. Вона часто з батьками навідувала свого брата курсанта, який навчався у прикордонному виші. Саме тоді і побачила, як дівчата у красивому прикордонному однострої карбують кроки на плацу. Промайнуло п’ять років і 17-річна абітурієнтка прийшла здавати документи для вступу до академії. Швидко промайнули роки навчання і через чотири роки, в урочистій обстановці, вона отримала перші офіцерські зірочки.

Після розподілу уродженка Хмельниччини потрапила служити за майже тисячу кілометрів від рідної домівки, до Білгород-Дністровського прикордонного загону. Служила на різних посадах та відділах, зокрема «Староказаче», «Кучурган» та «Лиманське». Вже у званні капітан була переведена для подальшої служби до Ізмаїльського прикордонного загону. До речі, два дні тому Мар’яна отримала чергове офіцерське звання «майор». За свою службу, вона неодноразово очолювала прикордонні наряди, затримувала небезпечних злочинців, яких розшукував Інтерпол та виявляла предмети контрабандної діяльності. Сьогодні вона перебуває на керівній посаді  — заступник начальника відділу прикордонної служби «Ізмаїл» з персоналу.

В неї більше 100 підлеглих військовослужбовців, до кожного з яких вона має власний підхід. Зізнається, що офіцером-прикордонником бути важко, а особливо жінці. Та додає, що найкраще в неї виходить керувати військовослужбовцями чоловіками, можливо вони не хочуть підвести жінку. Мар’яна дотримується по життю одного правила: «Завжди залишатися людиною в будь-якій ситуації, і відноситись до людей так, як хочеш щоб відносились до тебе».

Помічник начальника загону – начальник прес-служби Ізмаїльського прикордонного загону підполковник Ігор Перегняк

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>