Місце, в якому почали змінювати світ

Діана Сулакова

Сьогодні наша героїня Діана Сулакова, їй 20 років. У 2013 році закінчила Кілійський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – гімназія». Зараз навчається на 4 курсі обліково-економічного факультету Одеського національного економічного університету та працює у дуже цікавому місці.

«Impact Hub Odessa» — сьогодні найвідоміший в Одесі коворкінговий (англ. Co-working — спільно працювати — ред.) простір та майданчик для різноманітних заходів, лекцій, конференцій та тренінгів. За порівняно недовгий час свого існування «Impact HUB Odessa» став невід’ємною частиною життя одеської активної молоді. Тепер це осередок волонтерства, соціальних проектів та інших різноманітних можливостей. Одну з таких можливостей використала Діана Сулакова — колишня волонтерка, а тепер координатор освітнього кластеру Одеси та Одеської області та менеджер програми Про.Навички.

- Діано, розкажи, звідки ти дізналась про Хаб? Як вперше туди потрапила?

- Про Хаб немало чула ще з моменту його відкриття, моя двоюрідна сестра на той період була членом організації «Aiesec» (абревіатура від фр. Association internationale des étudiants en sciences économiques et commerciales) — це міжнародна молодіжна не комірційна не політична незалежна організація, повністю керуєма студентами та недавніми випускниками з метою розкриття та розвитку лідерського та професійного потенціалу молоді для внесення позитивного вкладу в суспільство – ред.), а також волонтером на першій конференції «Social Camp Ukraine». Мене ж в «Impact Hub Odessa» затягнуло лише через рік по тому, спочатку на конференцію від Aiesec а згодом волонтером у «Hub Volunteer Service». І звичайно ж потрапивши у такий новий простір вісімнадцятирічна дівчинка тільки й може мріяти про те, щоб стати частиною цієї спільноти. Про роботу тоді ще й не мріяла. Активне волонтерство, нові друзі, цікаві проекти й ось невимушено починають з’являтися думки, як же було б чудово працювати тут і проводити ще більше часу.

– Що найбільше запам’яталось і вразило тоді

– Найбільше мене вразила атмосфера цього місця та дружні люди, які мають спільну мрію – змінити світ на краще! Можливо це для когось досі звучить занадто голосно, але з часом все більше і більше розумієш, що так воно і є насправді. Підраховуючи кількість проектів, куди ми допомогли знайти необхідних людей у команду, надали інвестиції, я просто захоплююсь. Ці проекти вже зараз працюють на повну, з їхньою допомогою рятують життя людей, займаються відновленням місць та майданчиків у місті, навчають дітей, успішно відкривають бізнес.

– Чим конкретно ти зараз там займаєшся?

– Як я вже розповідала раніше, мій шлях в «Impact Hub Odessa» розпочався з волонтерства, термінового пошуку роботи й своєчасної співбесіди з програмним директором, Олександром Славським. І це все лише тому, що мені було дуже цікаво, братися за все та відразу. За цей час я встигла допомогти в організації більше десятка конференцій, бути адміністратором бізнес-інкубатору для переселенців , навчилася самостійно організовувати заходи. З початку цього року, долею та випадком я сконцентрувала свою увагу на освітньому напрямку і під чуйним керівництвом співзасновниці «Іmpact Hub Odessa» – Марини Плужник-Гладирь почала рости у цьому напрямку. (Не)конференція, програма Про.Навички для вчителів, пітчинги освітніх проектів, освітній марафон, партнерство з центром інноваційної освіти Про.Світ, робочі поїздки до Львова , натхнення та нові плани щодо розвитку.

– Які заходи відвідуєш, в яких береш участь?

– В «Impact Hub Odessa», «Hub Гостиная» та Зеленому театрі постійно відбувається стільки цікавих заходів, що у нас можна просто жити! Нерідко буває, що одночасно чи з інтервалом у 30-60 хвилин відбувається близько 3-5 івентів, які б хотілося відвідати. Та найцікавішим є те, що на більшість з них вхід є безкоштовними чи за дуже символічну плату. Одним словом, було б бажання. У нашому календарі, для себе можуть знайти щось цікаве не лише громадські активісти та ITшники, а й підприємці, що вже мають власну справу; молодь, що бажає розвиватися та відкривати для себе нові горизонти; починаючі й не тільки журналісти, що мріють про створення нових медіа; та просто будь-хто, хто бажає відкривати для себе нові знання та можливості. Окремо є заходи за поціновувачів історії, архітектури, мистецтва, нового кінематографу, класичної музики, літератури. Акустичні концерти, презентації книг, нових стрічок, розповіді мандрівників про їх нові бюджетні подорожі й ще чимало всього можна відвідати в Impact Hub Odessa, Hub Гостиная та Зеленому театрі.

– Як ти думаєш, наскільки сильним є вплив Хабу на Одесу?

– Я регулярно чую від наших колег та друзів зі Львова, Івано-Франківська, Харкова, Києва, Вінниці, Маріуполя та інших міст: «Як же вам пощастило, що у вас є «Impact Hub», потрібно й у нас відкривати такий простір». Та насправді ж справа не у просторі. В Україні вже в багатьох містах відкрилися треті місця, коворкінги, та особисто я не знаю такого міста та місця де б також могла поєднуватися така велика кількість активістів, зустрічей, подій та соціальних проектів. «Impact Hub Odessa» – є ідеальним простором для розвитку громадської активності та виховання нової молоді. Регулярне проведення тренінгів, майстер-класів та лекцій, що створюють спільноту активних громадян – саме цього багатьом не вистачає.

– Поясни що таке Хаб в одному реченні.

– «Impact Hub Odessa» – це ідеальне місце для роботи, відпочинку, пошуку однодумців і реалізації проектів; це спільнота унікальних людей, що мріє змінити світ і вже це робить!

Христина Петренко,
фото автора

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>