Міжнародний день людей з інвалідністю

lohotyp-do-Dnya-invalidiv-624x3523 грудня — Міжнародний день людей з інвалідністю. В першу чергу цей день дає можливість усвідомити зроблене, визначитись з  кроками на майбутнє, що стосується  осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Щорічно наша держава разом із світовою спільнотою приділяє увагу до людей, на долю яких випали нелегкі випробування,. Однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя. 

Держава взяла на себе і виконує конкретні зобов’язання  щодо матеріального забезпечення інвалідів, створення для них гідних умов життя – надала ряд пільг, конституційно гарантувала рівні з іншими громадянами можливості для участі у житті суспільства.

В Кілійському районі мешкають та перебувають на обліку 3582 особи з інвалідністю, з них: 190 – дітей-інвалідів до 18 років, 3392 – інвалідів  в т.ч.  2917 інвалідів загального захворювання, 424 – інваліда з дитинства, 45 – інвалідів по зору та 6 – інваліди внаслідок аварії на ЧАЕС.

Для здійснення соціальної політики, яку проводить держава, кожного року проводиться фінансування окремих державних, обласних та районних програм за рахунок відповідних бюджетів.

Впродовж 11 місяців 2017 року в нашому районі за рахунок державного бюджету виконувались наступні програми:

- «Забезпечення інвалідів та інших осіб похилого віку технічними та іншими засобами реабілітації», з початку року, інвалідам, які мають відповідні медичні показання, видано 77 одиниць технічних засобів реабілітації, з них: 6 інвалідних візків  (в т.ч. 1 з електричним устроєм), 38 одиниць ортопедичного взуття, 5 ортезів на  хребет, 22 ортези на коліна,  4 протези молочної залози та протезів н/к, 2 крісло–стілець. Всього управлінням було видано 156 направлень на виготовлення та видачу  технічних засобів реабілітації.

- «Компенсація за бензин, технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування інвалідів»: отримали  28 осіб з інвалідністю на суму 12,0 тис.грн.

- «Забезпечення санаторно-курортними путівками»: Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №110 від 01.03.2017 року затверджено Порядок використання  коштів  передбачених у державному бюджеті для забезпечення  деяких категорій інвалідів санаторно-курортними  путівками. Порядком передбачено  новий механізм оплати послуг із санаторно-курортного лікування учасникам анти терористичної операції, інвалідам загального захворювання та інвалідам з дитинства, у тому числі з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку. Порядком передбачається укладення трьохсторонньої угоди між санаторно-курортним закладом, особою та управлінням соціального захисту населення.

Впродовж 11 місяців 2017 року управлінням укладено 11 договорів  з санаторно–курортними закладами на послуги з санаторно–курортного лікування в т.ч. 1 договір на санаторно-курортну путівку супроводжуючій особі інваліда 1 групи та 3 договори на послуги з санаторно-курортного лікування для осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворювання хребта.

Компенсацію за невикористане санаторно – курортне лікування  отримала одна особа з  інвалідністю в розмірі 0,2 тис.грн.

- «Одноразова матеріальна допомога інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам»: використано коштів в розмірі 14,0 тис.грн. на виплату допомоги 20 особам .

Відповідно до обласної програми проводилися наступні виплати,

- «Стипендія інвалідам війни та учасникам бойових дій Другої світової війни» отримало 14 ветеранів в розмірі 55,0 тис.грн.

- За рахунок районного бюджету, відповідно до районної цільової «Програми підтримки малозабезпечених верст населення на 2016-2017 роки», 175 малозабезпеченим особам та інвалідам була надана адресна цільова допомога на суму 83,0 тис.грн.

На підставі вищезазначеного слід відзначити, що соціальна політика в нашому районі базується на загальнодержавній політики України. Районна державна адміністрація і в подальшому планує чітко виконувати вимоги з реалізації заходів які будуть проводитися державою по відношенню до людей з інвалідністю, що надасть можливість соціально  захистити та підвищити життєвий рівень осіб з обмеженими фізичними можливостями.

 

Заступник начальника управління Остапчук В.Д.   

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>