Пенітенціарна пробація в дії

KVS_logo.svgУкраїна на етапі становлення пробації має всі можливості впровадити найефективніші методи взаємодії з правопорушниками. За даними кримінологічних досліджень, Україна є третьою серед країн Східної Європи за співвідношенням кількості тюремного населення до кількості жителів.

Зі створенням пенітенціарної пробації працівники уповноважених органів пробації здійснюють не лише нагляд за особами, засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням або обмеженням волі, а й сприяють засудженим, які готуються до звільнення у визначенні намірів щодо місця проживання після звільнення, сприяють в працевлаштуванні працездатним особам, залучають до роботи з влаштування до спеціалізованих установ для звільнених осіб, інших установ (закладів) соціальної підтримки (догляду), закладів для бездомних осіб, закладів соціального обслуговування, сприяють в наданні соціальних послуг. Тобто створюється більш ефективна система соціальної підтримки звільнених осіб. Момент звільнення засудженого має досить важливе значення для нього, оскільки він стикається з рядом проблем, які самотужки вирішити не просто.

Саме тому, на допомогу приходить служба пенітенціарної пробації, прямий обов’язок якої допомагати особі, яка звільняється від відбування покарання у виді обмеження волі чи позбавлення волі на певний строк. Така допомога полягає у належному «поверненні» такої особи до соціуму після тривалої чи короткострокової ізоляції від суспільства. Роль пенітенціарної пробації є неоціненною для системи виконання покарань. Заявивши про себе як служба, яка перебуває на стадії становлення, виконує ряд надзвичайно важливих пенітенціарних функцій, а саме проводить роботу за місцем проживання особи, яка відбуває покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, перед звільненням, з метою трудового і побутового влаштування таких осіб після звільнення за обраним ними місцем проживання направляє необхідні запити для збору інформації та документального підтвердження реального стану.

Пенітенціарна пробація це, насамперед, запровадження якісно нових підходів до виправлення не лише осіб, які засуджені до альтернативних видів покарання, а й засуджених, які утримуються у місцях позбавлення або обмеження волі, з метою подальшої їх адаптації у суспільство, підготовці засуджених до звільнення. Індивідуалізація, сприйняття кожного ув’язненого як людини,  яка має свою долю, відкритість і повага до особистості, це головні критерії у роботі пенітенціарної пробації.

Людським ставленням до засуджених  ми допоможемо їм адаптуватися  у найкоротші строки у суспільстві,  подавши руку допомоги та оповивши своєю увагою зможемо підняти засудженим моральний дух, настрій та вселимо віру в краще майбутнє. В свою чергу чекаємо від засуджених ведення законослухняного способу життя, зречення кримінального минулого та подолання негативної поведінки.

Галина Жур’ян Кілійський районний  відділ філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області  

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>