Пенсійний фонд інформує

1517903183_pensionnii_fond_ukraini1Періоди  страхового стажу, які враховуються для визначення права на призначення пенсії за віком.

Згідно з пунктом 3-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі Закон №1058) починаючи з 01.01.2018 року до страхового стажу для визначення права на призначення пенсії за віком у відповідності із статтею 26 Закону №1058 включаються періоди:

1) ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, а також із застосуванням фіксованого податку:

а) з 1 січня 1998 року по 30 червня 2000 року включно, що підтверджується довідкою про    реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності. При цьому зазначаємо, що підтвердженням застосування в зазначений період спрощеної системи оподаткування є свідоцтво про сплату єдиного податку або патент про сплату фіксованого розміру прибуткового податку у громадян;

б) з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2017 року включно, за умови сплати страхових внесків (єдиного внеску) незалежно від сплаченого розміру (крім випадків звільнення від сплати єдиного внеску).

Для врахування надаються документи, що зазначені в абз.3 пп2 п.2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення(перерахунку) пенсій, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 зі змінами). Тобто період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності, крім осіб, які здійснювали підприємницьку діяльність за спрощеною системою оподаткування, з 01 липня 2000 року підтверджується довідкою із бази даних реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку. Період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності за спрощеною системою оподаткування до 01 січня 2004 року підтверджується спеціальним торговим патентом, або свідоцтвом про сплату єдиного податку, або патентом про сплату фіксованого розміру прибуткового податку з громадян, або довідкою про сплату страхових внесків, а з 01 січня 2004 року — довідкою із бази даних реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку.

2) проходження військової служби по 31 грудня 2017 року включно, враховується на підставі військового квитка чи довідки військового комісаріату.

3) перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами з січня 2004 року по 30  червня 2013 року включно.

4) перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку з 1 січня 200року до часу запровадження сплати страхових внесків ( єдиного внеску) за жінок , які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, тобто до 01.01.2005 року, зараховується на підставі копії наказу по підприємству та свідоцтва про народження дитини.

Періоди стажу із вказаними категоріями встановлюються виключно при призначенні / переведені на пенсію за віком.

Головний спеціаліст ВПППВП Т.І.Бежан

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>