Пенсійний фонд інформує

3fdce261fec9e02d13c63ef93539619a_MЗ 1 березня 2019 року  в Україні запроваджено проведення автоматизованої  індексації пенсій з урахуванням інфляції та зростання заробітної плати. Суть змін полягає в тому, що під час індексації буде враховуватися три показники: оновлена середня заробітна плата, сума в 50% рівня інфляції та 50% від зростання середніх зарплат за 2018 рік, з яких було сплачено єдиний соціальний внесок.

Індексація відбудеться на базі середньої заробітної плати, що враховується при обчисленні пенсії. Це середній показник заробітку за 2014-2016 роки, що становить 3764,40 грн. З жовтня 2017 року після ухвалення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення пенсій», яким і розпочато в країні пенсійну реформу, з урахуванням саме  цього показника проведено осучаснення всіх раніше призначених пенсій.

Отже, в березні поточного року середню заробітну  плату (3764,40 грн.)  збільшено на орієнтовний показник 1,17 розрахований як співвідношення 50% інфляції у 2018 році та 50% приросту заробітної плати.

Індексуватиметься частина пенсії, яка обчислена відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Жодні інші доплати по пенсіях індексуватися не будуть. Також не підлягають індексації пенсії призначені на умовах «Спеціальних законів». Слід зазначити, що при однакових показниках середньої заробітної плати та застосованого коефіцієнту індексації сума підвищення для кожного пенсіонера буде різною. Збільшення пенсії залежить від індивідуальних коефіцієнтів страхового стажу та заробітку. Чим більший заробіток отримувала людина, тим більшим буде її підвищення.

Перерахунок проводитиметься в автоматизованому режимі без звернення громадян до органів пенсійного фонду. Тож до кінця березня пенсіонери яким проведено індексацію отримають збільшені розміри пенсій.

Також в березні та квітні  2019 року деякі пенсіонери отримують одноразову доплату до пенсії. Цю доплату отримають ті пенсіонери у яких:

  • загальний розмір пенсії, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової  допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії, після проведення основного розрахунку пенсії відповідно до частини другої статті 42 Закону не перевищує 1669,20 грн;
  • наявність у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу та у чоловіків 25 років, а у жінок 20 років страхового стажу (для осіб, якім пенсія призначена до набрання чинності Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи»).

Сума одноразової доплати до пенсії не включається до середньомісячного сукупного доходу сім’ї під час розрахунку розміру житлової субсидії та під час визначення права на надання пільг окремим категоріям громадян.

За детальнішою   інформацією ви маєте право звернутися до Кілійського відділу  обслуговування громадян особисто, або через представника (по довіреності) при наявності документа який посвідчує особу. Інформація надається виключно особі, якої вона стосується. Ми працюємо щодня з 8-30 до 17-30, крім п’ятниці. В п’ятницю з 9-30 до 15-00.

                                                                                                                 

Начальник відділу Наталя Козлова

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>