Порядок призначення субсидій. Відповіді на актуальні питання.

9ec8d16-607784c-komunalkaФахівці Кілійського управління соціального захисту населення підготували відповіді на найбільш популярні питання, які стосуються порядку призначення субсидій.

Немає доходів – немає і субсидії, навіть якщо ти офіційний безробітний.

- Чи є чітка позиція щодо тих, хто перебуває на обліку у Центрі зайнятості і допомогу не отримує? Чи достатньо цього, щоб, розраховуючи субсидію, врахували дохід у розмірі одного прожиткового мінімуму та нарахували його без участі Комісії? Чи обов’язково потрібно навчатись при цьому від Центру зайнятості, інакше стояти на обліку без доходу для субсидії немає сенсу? І якщо Центр зайнятості у своїх довідках не відображає факт навчання — яким чином доводити це відділу субсидій?

 Субсидії не призначаються тим, хто не має офіційних доходів. Тож особа, яка перебуває на обліку в службі зайнятості та не отримує виплат (не має ніяких доходів), не має і права на субсидію, у тому числі за рішенням комісії. Проте якщо людина перебуває на обліку в службі зайнятості як така, що шукає роботу, і впродовж цього часу навчається в центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, вона має право на призначення житлової субсидії на загальних підставах, тобто без комісії. Щоб підтвердити факт навчання, особа має надати довідку зі служби зайнятості до управління соцзахисту населення. Факт навчання в центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості надає право на призначення житлової субсидії навіть без отримання доходів. У даному випадку буде враховано дохід на рівні одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб на кінець періоду, за який враховуються доходи.

Про перебування за кордоном

- Якщо родина подає заяву на Комісію за тим фактом, що хтось із зареєстрованих багато років не мешкає за місцем реєстрації (проживає будь-де за кордоном), звичайно ж, ця людина знаходиться за кордоном понад 60 діб. Чи розглядатиме Комісія таку справу, чи це 100% відмова?

 За умови перебування члена домогосподарства або когось із членів їхньої сім’ї за кордоном понад 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи та відсутності доходів, права на призначення субсидії сім’я не має, в тому числі за рішенням комісії. Але, якщо за кордоном понад 60 днів перебуває пенсіонер, який отримує в Україні пенсію, або особа, яка отримує в Україні, наприклад, допомогу при народженні дитини,- родина, членом якої є зазначені особи, матиме право на субсидію. До 60-денного періоду перебування за кордоном не враховуються дні службового відрядження, лікування або навчання за кордоном, що підтверджується відповідними документами.

- Якщо хтось із членів родини поїхав за кордон від родини і не знявся з реєстрації. Але фактично йдеться про не проживання даної особи. Як Комісія розглядатиме питання в цьому випадку? Чи зможе родина отримати субсидію?

 Особа має право звернутись із заявою до комісії стосовно призначення житлової субсидії, але позитивного рішення Комісією винесено не буде, відповідно до абзацу 10 п. 7 Положення: «Житлову субсидію за рішенням комісії не може бути призначено у разі, коли у члена домогосподарства або у члена сім’ї особи із складу домогосподарства доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії, були такими, що зазначені в абзацах другому — четвертому підпункту 3 пункту 6 цього Положення, і такі особи перебували за кордоном сукупно понад 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії».

- Чи впливає на отримання субсидії той факт, що людина була за кордоном понад 60 днів по карті поляка? І якщо ні, то чи достатньо оплатити єдиний внесок і субсидію можна отримати?

 Якщо член домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства перебував за кордоном сукупно понад 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, та не мав у цей період доходу, його дохід був менший за мінімальну заробітну плату та не сплачував єдиний соціальний внесок – права на одержання житлової субсидії не має, в тому числі за рішенням Комісії. У даному випадку субсидія може бути призначена за рішенням Комісії, якщо людина, яка мешкала за кордоном, сплатить єдиний соціальний внесок у розмірі, не меншому за мінімальний, за два місяці поспіль перед днем звернення за призначенням субсидії. При цьому єдиний соціальний внесок необхідно сплачувати протягом усього періоду отримання субсидії щомісячно. У разі несплати єдиного внеску хоча б у одному місяці субсидія повертається за весь період призначення (опалювальний/неопалювальний).

Щодо призначення житлової субсидії не розлученому подружжю.

- Якщо дружина з чоловіком перебувають офіційно в шлюбі, але він прописаний за іншою адресою та не проживає з родиною. Він фізична особа підприємець 2 групи, доходи є, податки сплачує. Чи можна довести, що чоловік з дружиною фактично не проживає і родину не забезпечує або існують механізми все ж таки отримати субсидію?

Відповідно до ст.3 Сімейного Кодексу України подружжя вважається сім’єю і тоді, коли дружина та чоловік у зв’язку з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно. Отже, в даному випадку для цієї родини будуть враховані доходи батька незалежно від того, проживає він за цією адресою чи ні. Для платників єдиного податку другої групи враховується дохід у розмірі двох мінімальних зарплат (8346 грн., тобто 4173*2).

Начальник відділу призначення

соціальних допомог та субсидій                                                        Н.Стоянова

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>