Прикордонник Катерина Довга: моє кредо – це сім’я

IMG-08af56ed6530ff74f97c3de44c8e9588-VУродженка села Кубей Болградського району прапорщик Катерина Довга вже два роки охороняє південні кордони України. До цього жінка служила у шпиталі аеромобільної дивізії, рятувала життя у Іраку та працювала у Болградській санепідемстанції. Але тепер все по порядку.

Після закінчення школи юна Катерина обрала, шлях медика та вступила до медичного училища №1 міста Одеса. По завершенню вступила до лав ЗСУ, а саме 8 аеромомобільного шпиталю, що дислокувався у м. Болград. Служила на посаді фельдшера-лаборанта лабораторного відділення та дослужилась до звання старшина. Там познайомилась із майбутнім чоловіком, до речі прикордонником. Той приводив хворих охоронців кордону до десантного шпиталю. Усе життя усі найважливіші рішення вони приймали разом. Одне із яких їм довелося приймати у жовтні 2004 року. Саме тоді розгортався медичний пункт 72 окремого батальйону 7 аеромобільної бригади для виконання завдань миротворчої місії в Іраку. На сімейній раді вони вирішили, що жінка має поїхати, адже медичному пункту конче потрібні були її знання, як вузькопрофільного фахівця. Про службу в Іраку прикордонник згадує із болем. Їх підрозділ був розгорнутий неподалік провінції Васит.

Вона разом із лікарями рятувала поранених та бачила тих, кому допомога вже була не потрібна. Головним її завданням було виконання лабораторних досліджень, проте, важкий графік служби медиків вносив свої корективи. Катерина, до того всього, виконувала роботу санітарного інструктора, санітарки операційного відділення, взагалі була там, де потрібна була допомога. В її пам’яті на все життя закарбувалась картина, як до них привезли одразу 7 українських миротворців, які підірвались на міні — години безперервної роботи по рятуванню їх життя. Жінка каже, що окрім військових до них привозили із пораненнями та опіками місцевих дітей, яким вони теж надавали медичну допомогу.

У квітні 2005 року жінка-воїн приїхала із відрядження та приступила до виконання своїх обов’язків у аеромобільному шпиталі. Після скорочення дивізії, їм з чоловіком пропонували переїхати служити до Одеси. Вони відмовились, бо все ж таки мали власне житло, а син ходив до школи. У 2006 році Катерина влаштувалась до Болградської санепідемстанції де працювала до 2017 року. У цьому ж році чоловік Дмитро запропонував стати прикордонником. І вже два роки Катерина служить за контрактом на відділі прикордонної служби «Болград». Вона добросовісно виконує завдання у прикордонних нарядах. В основному її призначають служити у пункти пропуску «Табаки» та «Виноградівка». Прапорщик Довга Катерина, каже, що дуже рада служити у гарному прикордонному колективі, де всі один одному допомагають. Вона дуже любить та цінує свою сім’ю, особливо тепло відзивається про свого сина, який нещодавно закінчив Академію зв’язку у Одесі та вже працює за професією. Катерина любить читати, в’язати та шити, але, з посмішкою, зізнається — як стала прикордонником часу на це поменшало. Для неї головне її кредо – це сім’я.

Помічник начальника загону – начальник прес-служби Ізмаїльського прикордонного загону підполковник Ігор Перегняк

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>