Прикордонник-кінолог — це служба чи дружба?

DSC_0034«Усім чотирилапим воїнам у світі… І тим, хто служить разом із ними. Дякую за вашу відданість та службу», — з таких слів вдячності починається бестселер «Яструби війни», написаний сучасним американським письменником Джеймсом Роллінсом, про пригоди колишнього розвідника армії США та його вірного службового пса. Про службу та дружбу між військовими кінологами та службовими собаками написано багато книг, знято безліч фільмів. Застосування собак у військових та правоохоронних структурах світу не є дивним явищем. Їх використовують за різним призначенням. У них є спецодяг, розвантажувальні жилети, бронежилети, спецтехніка тощо. Службові собаки зі своїми власниками є окремою кастою у різних відомствах. Не є виключенням і Державна прикордонна служба України.

В Ізмаїльському прикордонному загоні таких службових дуетів майже півсотні. Чотирилапі натреновані на виявлення наркотиків, цигарок, зброї та вибухівки. Але є ще окрема категорія службових собак – розшукові. Саме про одну з таких пар йтиметься далі.

Прапорщик Віктор Шквира був призваний до загону під час мобілізації. До цього проходив строкову службу у Болградській аеромобільній дивізії. Після армії отримав вищу освіту за морським фахом та подався у плавання. Ходив у рейси на одному із суден норвезької компанії. Але події 2014 року внесли свої корективи. Він не зміг залишатися в тилу та вирішив стати військовим. Дізнавшись, що найближча військова частина –  Ізмаїльський прикордонний загін, взяв усі необхідні документи та пішов до Болградського військкомату. Там він висловив бажання стати інспектором-кінологом. Цей вибір однієї з прикордонних професій не був випадковим, бо ще у 2012 році в його сім’ї з’явилася німецька вівчарка. Щоразу повертаючись із рейсу, він проводив багато часу із своїм улюбленцем, тренував його та просто грався. Аби навчання мало хоч якийсь ефект, майбутній прикордонник гортав сторінки книг та Інтернету, де все більш дізнавався про утримання та тренування чотирилапих. Військкомат прохання наполегливого призовника задовольнив.

Так він зі своїм «німцем» потрапив служити до Ізмаїльського загону. Потім, 4 місяці навчання у Кінологічному навчальному центрі, що на Львівщині. На екзамені його підопічний показав найкращі результати у групі, а Віктор за період навчання став кваліфікованим професійним кінологом.

DSC_0047 (1)

Зараз обидва служать на відділі прикордонної служби «Ізмаїл». На їх рахунку тільки за останній рік більше 20 затримань правопорушників. Кличку собаки з міркувань безпеки, як і всі кінологи відомства, він просив не називати.

На питання, чи сумує він за морем, відповідає твердим «ні», та додає, що знайшов себе у новій професії, яка приносить йому задоволення.

У 2016 році свою долю із прикордонним відомством вирішила пов’язати і його дружина Меланія. Вона звільнилась із керівної посади цивільного медичного закладу та стала начальником відділення охорони здоров’я Ізмаїльського загону, проте, це вже інша історія…

Помічник начальника Ізмаїльського прикордонного загону – начальник прес-служби підполковник Ігор Перегняк

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>