Ребрендинг військомату

IMG_20181002_112813У військоматах країни почнуть працювати Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП). Це структура органів місцевого військового управління України, яка покликана замінити собою радянську систему військових комісаріатів.

В 2017 році експериментально такий центр вперше почав працювати в Чернігівській області. Наразі такі центри створюють по всій країні. Вже на початку 2019 року ТЦКСП запрацює і в Кілійському районі.

Минулого тижня була організована зустріч військового комісара Володимира Хміля та його заступника Василя Жур’яна з журналістами, під час якої нам розповіли про нововведення. Зокрема в рамках змін розширюються структури, які будуть відповідати за набір на військову службу за контрактом, оскільки метою держави є повний перехід на контрактну армію, та роботу з правового і соціального захисту військовозобов’язаних та пенсіонерів Міністерства оборони.

Кардинально змінюється підхід до прийому відвідувачів. Як вже було зазначено, починаючи з нового року з понеділка по п’ятницю, з 9:30 до 17:00 з перервою на обід з 13:00 до 14:00 можна буде звернутися до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Для комфортного перебування відвідувачів коштами спонсорів обладнана сучасна приймальня.

IMG_20181002_110741

Кілійський районний військовий комісаріат вдячний своїм спонсорам, серед яких: ТОВ «Єнікіой», ТОВ «Козацький Лан», ТОВ «Лад», ТОВ «Октан», ТОВ «Рис Бессарабії», ТОВ «Рута Нова», ТОВ «Титан», ТОВ «Юг Агро Холдинг», ТОВ «Південне-1», СВК «Вікторія», СВК «Дружба», СВК «Дунай», СВК «Лад-Агро», СВК «Маяк», СВК «Росія», СФГ «Дакія», СФГ «Дунайська Нива», ФГ «Атланта», ПП «Тріада Юг», ТОВ «Камолино-Холдинг» за підтримку та надану грошову допомогу. Загалом на ремонт приміщення та купівлю обладнання було витрачено 100 тисяч гривень. Міністерство оборони на ребрейдинг грошей не дало, хоча планувало, та запропонувало звернутися за допомогою до місцевої влади, в якої грошей також не знайшлося, хоча будівля військового комісаріату ще з 2015 року (за рішенням суду) має бути на балансі Кілійської міської ради.

IMG_20181002_110814

Також Володимир Хміль розповів про особливості строкової військової служби у лавах Збройних Сил України: «Явка призовників дуже низька. Звертаюсь до громадян, приходити до військового комісаріату, проходити медичну комісію та не чекати, поки співробітники військкомату завітають додому. З 1 жовтня стартувала призовна кампанія, з 10 жовтня починається відправка до військ».

Варто зазначити, що згідно з п.8 ст.15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» — у разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України.

План призову для нашого району складає доволі багато — 40 чоловік і тільки 6 чоловік звернулися добровільно. Одне з припущень низької явки це те, що призовники та їх батьки бояться, що їх відправлять служити до зони ОСО (об’єднана силова операція). Але Володимир Хміль наголосив, що в зоні ОСО строковики не служать: «Є указ Президента України про заборону відправлення строковиків до зони ОСО. Вони служать в частинах, які розташовані на території України, але не в Донецькій та Луганській областях». Звісно, військовослужбовець строкової служби може сам забажати поїхати служити до зони ОСО, але тільки після призову на військову службу за контрактом.

Призовників часто лякає міф, що в військкоматах не дивляться на стан здоров’я призовників та відправляють служити всіх, але нас запевнили, що питання медичного огляду пильно контролюється і окрім районної комісії ще існує обласна, яка виступає своєрідним контролем районної, тож на службу не можуть призвати людину, яка не підходить за станом здоров’я.

Анастасія Філіна

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>