Роботодавцям про відпустку

information_items_470316До відома керівників підприємств, установ, організацій Кілійського району! До управління соціального захисту населення часто звертаються громадяни з питань:

Чи можливо отримати компенсацію за невикористану відпустку без звільнення?

Відповідно до статті 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР, у разі звільнення працівника, виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткових відпусток працівникам, що мають дітей.

В той же час особи, які продовжують працювати, одержати компенсацію за невикористану відпустку можуть лише за умови отримання протягом робочого року щорічної та додаткових відпусток тривалістю не менше ніж 24 календарних дні. Тобто, якщо працівнику встановлена тривалість відпустки 31 календарний день, компенсацію він може отримати лише за сім днів, а на 24 дні обов’язково оформити відпустку.

Чи виплачується компенсація за час соціальної відпустки?

Міністерство соціальної політики наголосило, що додаткова відпустка працівникам, які мають дітей віком до 15 років, є соціальною відпусткою і не належить до виду щорічних відпусток (ст. 4 Закону).

Така відпустка надається повною тривалістю (10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів. За наявності декількох підстав — 17 календарних днів) у будь-який час протягом календарного року, незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини. При звільненні працівнику має бути виплачена грошова компенсація за всі невикористані дні додаткової соціальної відпустки. В той же час працюючі особи не можуть замінити соціальну відпустку грошовою компенсацією.

Чи виплачується компенсація за відпустку в разі смерті працівника?

В разі смерті працівника не втрачається право на отримання грошової компенсації за невикористані дні щорічної та додаткової соціальної відпустки. В цьому випадку компенсація виплачується спадкоємцям. Для отримання коштів потрібна заява спадкоємця в довільній формі.

Чи виплачується компенсація за невикористану відпустку у разі переведення працівника на інше підприємство?

В разі переведення працівника на інше підприємство можливі два варіанти:

- Компенсація за невикористані дні відпустки нараховується та виплачується працівнику за тими ж правилами, що й при звільненні. При цьому стаж роботи, що дає право на відпустку, на новому місці обчислюється від дня укладання трудового договору.

- За бажанням працівника компенсація за відпустку перераховується на рахунок підприємства куди перейшов працівник. Згідно з ч.7 ст.9 Закону України «Про відпустки», якщо працівник, переведений на роботу на інше підприємство, повністю або частково не використав щорічну відпустку і не одержав за неї грошову компенсацію, то до стажу роботи, що дає право на відпустки, зараховується час, за який за попереднім місцем роботи були не використані відпустки.

Чи потрібно виплачувати компенсацію сезонним працівникам, та тим, які прийняті на тимчасову роботу?

Кодексом законів про працю України для сезонних та тимчасових працівників передбачені такі ж трудові права та гарантії, як і для постійних робітників. Відповідно до статті 6 Закону Країни “Про відпустки” сезонним та тимчасовим працівникам відпустка надається пропорційно до відпрацьованого ними часу.

Головний спеціаліст відділу з питань праці та соціально-трудових відносин С.Попова

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>