Тимчасова соціальна допомога особам які не набули права на пенсію за віком

87595З 1 січня 2018 року змінилися вимоги, щодо визначення права на пенсію за віком, наразі не всі громадяни, які досягли пенсійного віку, можуть піти на відпочинок і отримувати пенсію. В період з 01 січня по 31 грудня 2018 року пенсія за віком призначається за умови досягнення особою пенсійного віку та за наявності  не менше 25 років страхового стажу.  Тим, хто досяг віку, але не має відповідного стажу, пенсію призначать за досягнення 63 або 65 років, в залежності від наявного стажу. Ті, хто має не менше 15 років страхового стажу, за досягнення пенсійного віку (жінки – 58 років 6 місяців, чоловіки – 60 років) можуть розраховувати лише на тимчасову соціальну допомогу.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року №1098, в період з 01 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року непрацюючим особам, які досягли пенсійного віку, але не були права на пенсію, у зв’язку з відсутністю необхідного стажу (в 2018 році – 25 років страхового стажу) та за наявності не менше 15 років стажу, призначається тимчасова державна соціальна допомога. Право на тимчасову допомогу мають непрацюючі особи, середньомісячний сукупний дохід яких на дату звернення за останні шість календарних місяців, що передують місяцю звернення за призначенням (продовженням) допомоги, не перевищує розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Така допомога виплачується органами соціального захисту населення. Виплата допомоги проводиться до моменту набуття права на пенсію.

За більш детальною інформацією можна звертатися до Кілійського відділу обслуговування громадян м.Кілія, вул.Миру, 65, за телефонами «гарячої лінії» 42083, 41947 або Skype-зв’язком  kiliya_upfu.

Заступник начальника Кілійського відділу обслуговування громадян Надія Козлова

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>