В Кілійському центрі зайнятості обговорили гендерні питання

24784991_2001582126791252_826396112523915955_oДо Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» в Кілійському районному центрі зайнятості для безробітних, які перебувають на обліку, було проведено семінар з гендених питань. До його проведення з числа соціальних партнерів були залучені начальник відділу комунікацій з громадськістю Кілійської райдержадміністрації Людмила Якименко і начальник Кілійського районного відділу з питань пробації підполковник внутрішньої служби Людмила Дрібноход.

Спочатку фахівець відділу активної підтримки безробітних Олена Скляренко ознайомила присутніх на заході із сутністю поняття «гендер» та характеристиками гендерних відносин в економічній сфері, розповіла про соціальні послуги, які можуть одержати жінки в центрі зайнятості, та про те, як можна захистити себе на шляху до гендерної рівності. Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Ліна Дерліх торкнулася актуальної проблеми сьогодення – роботи за кордоном та ознайомила жінок з можливістю бути працевлаштованими за умови отримання роботодавцями компенсації єдиного страхового внеску.

24784944_2001582143457917_5386614210748163371_oВід Людмили Якименко жінки дізналися про те, що стаття 24 Конституції України безпосередньо присвячена подоланню дискримінації стосовно жінок в Україні та наголошує на тому, що рівність прав жінок і чоловіків забезпечується у тому числі і наданням жінкам рівних з чоловіками можливостей у громадсько-політичній та культурній діяльності. Вона навела статистичні дані щодо кількості в районі жінок – керівників місцевих органів самоврядування і депутатів всіх рівнів, розповіла про адміністративну реформу.

А Людмила Дрібноход навела приклади насильства в сім’ях, з якими довелося стикнутися в щоденній роботі правоохоронним органам, та призвала жінок не забувати про власну гідність.

Висновок заходу зробила Олена Скляренко: існує три головних причини привернення уваги до загальнолюдських прав жінок: по-перше, це необхідність інформувати жінок про те, що вони мають права людини та повинні їх використовувати; по-друге, необхідність оприлюднювати випадки порушення прав на підставі гендеру та боротися з ними; по-третє, необхідність сформувати нову практику прав людини, яка повністю вирішуватиме питання загальнолюдських прав жінок.

Кілійський районний центр зайнятості населення

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>