В Кілії пройшло засідання Ради регіонального розвитку. Президентська кампанія стартувала на офіційному рівні

Без названияДавайте спершу розберемося, що таке Рада регіонального розвитку (РРР), навіщо і кому вона потрібна?

РРР – це консультативно-дорадчий орган при Президентові України, утворений з метою сприяння взаємодії державних органів з органами місцевого самоврядування у питаннях: напрацювання оптимальної моделі розвитку місцевого самоврядування і територіальної організації влади, децентралізації управління регіональним розвитком, розв’язання проблемних питань життєзабезпечення регіонів.

Утворена у квітні 2015 року, але чомусь саме цього року робота в регіонах дуже активна. Наразі засідання РРР проходять практично в усіх районах області. За декілька днів до засідання в Кілії були розіслані запрошення та поширено багато інформації про РРР. Скажу відверто, це викликало здивування, адже на інші заходи Кілійська райдержадміністрація не дуже охоче запрошує журналістів.

Отже, 14 грудня пройшло засідання районної Ради регіонального розвитку, під час якого влада з громадськістю мали обговорювати стратегію розвитку району. Як написали на сайті РДА: «в розширеному засіданні взяли участь депутат Одеської обласної ради від Кілійського району Юрій Маслов, начальник управління туризму, рекреації та курортів Одеської обласної державної адміністрації Олександр Шека, голова районної ради Олександр Дубовий і депутатський корпус районної ради, Кілійський міський голова Павло Бойченко і Вилківський міський голова Микола Дзядзін, сільські голови, керівники та колективи підприємств, установ, організацій, представники засобів масової інформації, голова громадської ради при Кілійській районній державній адміністрації Лариса Шпора, громадськість району». Збори проходили в залі засідань Кілійської райради. Ще чекали на почесного громадянина Кілійської громади Олега Бабенка, але він так і не приїхав.

Модератором зустрічі був Михайло Дамаскін — заступник голови РДА Натальї Пятун, яка відкрила засідання 45-ти хвилинним виступом. Вона зазначила, що: «президент України Петро Порошенко чітко поставив регіональній владі завдання розробити плани перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки, обговорити їх із суспільством і громадами, і прийняти їх на рівні громад».

IMG_20181214_102608

Під час засідання присутні послухали доповідачів, серед яких окрім голови РДА були: голова відділу освіти райдержадміністрації Сергій Мергут, головний лікар району Віктор Штегеран, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) Лариса Степаненко, голова громадської ради при РДА Лариса Шпора, голова Кілійької ОТГ Павло Бойченко, голова Вилківської ОТГ Микола Дзядзін, депутат облради Юрий Маслов та начальник управління туризму ОДА Олександр Шека.

Всі доповідачі підготували звіти виконаної роботи за рік та озвучили їх. Не зрозуміло, яким чином ці звіти мають допомогти в розробленні стратегії розвитку, адже ніхто з доповідачів чи присутніх не вніс пропозицій, хоча Наталья Пятун на початку засідання сказала, що виступити зможе кожен охочий.

IMG_20181214_102631

Не буду силувати читати вас про нудні звіти, краще запропоную кілька цікавих цитат.

Павло Бойченко: «… Давайте подивимось на ту ситуацію, в якій знаходиться наша держава. Війна на Сході, складна економічна ситуація – ми об’єктивно, з боку Росії, знаходимося в економічній блокаді. В цих умовах великим досягненням було просто виживання держави та нашого району, нашої громади зокрема. Але про що ми сьогодні говоримо. Про розвиток. Сотні мільярдів гривень витрачається на оборону держави і тим не менш завдяки змінам, які відбулися з 2014 року ми сьогодні говоримо про розвиток. Я не буду зупинятися на якихось окремих речах. В 2017 та 2018 роках лише інфраструктура міста Кілія отримала інвестицій з місцевого бюджету і бюджетів інших рівнів більш ніж 40 млн грн. 20 км ліній вуличного освітлення, 25 тис кв м тротуарів десятки тисяч кв м відремонтованих вулиць… І це в складних умовах, коли, повторююсь, вижити вже було б великим досягненням. Є багато невирішених проблем, але давайте просто повернемось на 2 роки назад… Які жахливі дороги у нас були. 90 км відремонтованих доріг в районі. Давайте будемо чесно говорити, що таке Кілійський район – це тупик. Це правда. Ми не стоїмо на трасі. Ми тупик. 25 років таких обсягів ремонтів доріг ми не бачили і це в складних умовах. Я хочу щиро подякувати людям, які особисто поклали своє життя, поклали свої зусилля, для того, щоб це відбувалося у нас в районі. І перш за все – це президент Петро Порошенко. Його особиста підтримка зробила можливим будівництво доріг у нас в районі…

Наприкінці хочу сказати декілька політичних речей. Я не соромлюсь про це казати. Кажу відверто. За 3 місяці ми з вами будемо робити вибір. Багато кандидатів.

Всі багато обіцяють.

Журавлі в небі вже літають.

Я прошу Кілійщину і вас бути відповідальними. У нас попереду надскладні завдання. Наприклад, такі завдання як ремонт дороги Вилкове-Ліски-Кілія, і, дай боже, до Ізмаїлу. 400 млн грн. Вам будуть обіцяти всі цю дорогу перед виборами. Але як її зробити ми знаємо в тій конфігурації влади, яка працює зараз…»

Що тут можна сказати… Промова була гарною, виразною, але ще донедавна Павло Бойченко відкрито критикував президентські реформи. Нагадаю читачам, що в березні 2017 року Вилкове відвідали представники Асоціації міст України, щоб поспілкуватися з приводу створення ОТГ. Тоді консультант з правових питань Юрій Ямковий прокоментував лозунги «один район – одна громада» Павла Бойченка, який тоді ще знаходився на посаді голови райради: «Нельзя здесь говорить о законности – это политическая безответственность. Он (Павел Бойченко — ред.) дискредитирует политическую силу, реформу и вообще саму идею».

Павло Бойченко відкрито критикував президента, а тепер подяка за «покладене життя»? В цій промові чітко прослідковується відданість команді президента. Загалом ця подяка підтверджує чутки про те, що Олександр Дубовий збирається в нардепи від президентської партії БПП «Солідарність».

Щодо дороги – не знаю, що будуть обіцяти інші, але «Солідарність» вже обіцяла. «У нас есть ключевая стратегическая задача, которую необходимо решить. Это ремонт дороги Т-1607, от развилки на Вилково, далее Лески, Килия, и до Измаила», — заявляв Павло Бойченко перед місцевими виборами у 2018 році.

Особливо сподобалось: «Але як її зробити ми знаємо в тій конфігурації влади, яка працює зараз». Тобто, не проголосуєте за нас — не отримаєте дорогу? Що це? Як сприймати людям таку фразу? Погроза? Маніпуляція?

Загалом зрозуміло 2 тези – ми йдемо на вибори від партії президента БПП «Солідарність» і, якщо не проголосуєте за нашу команду, то не бачити вам дороги.

IMG_20181214_102648

Юрій Маслов виступав російською та перевів акценти на створення третьої громади з сіл району, які ще не увійшли в жодну об’єднану громаду: «…У меня вызывает огромное беспокойство сегодняшнее состояние экономики нашего района… У нас созданы две объединенные громады. Мы многократно на эту тему говорили. Так получилось, что они стартовали. Это была инициатива людей в рамках закона. Мы ее были должны поддержать, потому что не поддержать мы ее не могли. Но на сегодняшний день все плановые документы Килийского района, в том числе и планы развития, спроектированы для целого, успешного и большого района, которого на сегодняшний день уже нет. С учетом того, что есть большая громада на юге и мощнейшая громада в центре района нам сегодня принципиально важно срочно повысить уровень ответственности нашего «куста» с теми девятью громадами, которые не вошли и не создали свою громаду. Надо срочно эту структуру создать. Это дополнительные бюджетные ассигнования. Не может быть так, что половина района у нас работает в одном режиме — объединенных громад — а другая половина управляется,… ну мы так доведем, что скоро вообще и Сарата будет управлять этими селами. Это не правильно. Это нужно срочно делать. Нам сегодня срочно нужно на стратегическом уровне принять стратегический план развития Килийской ОТГ и мы его сейчас будем разрабатывать. План Вилковской громады уже готов. Нам нужно срочно создать громаду там, где она не создана. И когда у нас будет ассоциация трех громад, нам нужно делать программу социально-экономического плана района».

Тобто створення ще однієї об’єднаної громади на порядку денному місцевої влади і вже проходять активні перемовини між адміністрацією і сільськими радами. Цікаво, що з цього приводу думають мешканці сіл. Дивлячись на карту району, зрозуміло, що село Приморське ніяк не може стати частиною третьої ОТГ, адже не має меж з селами, які потенційно можуть увійти до неї. Тож вони ще мають можливість продовжити дотримуватися позиції очікування.

Наприкінці засідання Наталья Пятун запитала, чи хоче хтось з присутніх виступити чи внести свої пропозиції. Ніхто не наважився. Думаю, що мало хто розумів, що відбувається і навіщо їх запросили, а ті хто розумів, не сказали б нічого, що суперечить думці тих, хто сидів в президії.

IMG_20181214_102658

Отже маємо Рішення засідання Ради регіонального розвитку в Кілійському районі: «Інформацію голови районної державної адміністрації взяти до відома. Запропонувати відділу економічного розвитку торгівлі і туризму РДА, сільським головам продовжити обговорення перспективних планів розвитку населених пунктів району на 2019-2021 роки. Запланувати створення окремої територіальної громади сіл Кілійського району. Під час обговорення перспективних планів розвитку в окремих населених пунктах сільським головам скласти протоколи із зазначенням пропозицій учасників обговорень та надати відділу економ розвитку. Рекомендувати Кілійському та Вилківському міським головам провести обговорення перспективних планів розвитку міст. Відділу економ розвитку узагальнити інформацію щодо пропозицій учасників та підготувати перспективний план району. Надати його на обговорення районної Раді регіонального розвитку та надіслати до районної державної адміністрації в термін до 03 лютого 2019 року».

Підсумовуючи все вищеописане стає зрозуміло, що РРР – це один з інструментів президентської кампанії. Адміністративний ресурс вже перейшов на новий рівень і до чого може призвести – страшно уявити. В цій майбутній передвиборчій гонці знову треба ретельно обмірковувати та зважувати своє рішення, адже помилка буде коштувати набагато дорожче, ніж раніше.

Анастасія Філіна

В Кілії пройшло засідання Ради регіонального розвитку. Президентська кампанія стартувала на офіційному рівні: Один комментарий

  1. Интересная и очень полезная публикация для размышлений о нашем будущем. Дороги строить — это хорошо, а вот как преодолеть бедность — никто не дал четкого ответа.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>