В Україні запрацювала нова форма сімейного виховання – патронат над дитиною

595f29ff0a49c1e1902ce9398576d9d6В Україні впроваджена нова форма сімейного виховання в якої передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Постановою Кабінету Міністрів України від  16 березня 2017 р. N 148 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною», регулюється Порядок створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя, в якій затверджено Типовий договір про патронат над дитиною та висвітлюється Порядок оплати послуг патронатного вихователя та виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/ законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

 Патронат  над  дитиною —  це  тимчасовий   догляд   (від 3-х до 6-ти місяців), виховання   та  реабілітація  дитини   в сім’ї патронатного   вихователя  на  період подолання  дитиною, її батьками  або  іншими законними представниками складних життєвих обставин.

До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які потрапили в складні життєві обставини, а саме:
– новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров`я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;
– підкинуті, знайдені діти;
– безпритульні діти;
– діти з сімей, в яких існує загроза їхньому життю та здоров‘ю;
– діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;
– діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, безвісно відсутні;
– діти, переміщені із тимчасово окупованої території, або району проведення бойових дій в зоні АТО;
– інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім‘ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.

Одночасно під патронат в одну сім’ю влаштовується виключно один випадок: діти (не залежно від їх кількості), які є братами-сестрами, або до влаштування під патронат проживали в одній родині.

Оптимальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя  визначається відповідно  до  індивідуальних  потреб дитини,  виявлених  обставин  та  їх  впливу  на стан дитини  та не повинен  перевищувати 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки  та  піклування  термін перебування  під патронатом  може  бути  подовжений,  однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців. За цей час соціальні фахівці працюватимуть з батьками  дитини для подолання труднощів, через які її було вилучено. У разі неможливості відновити здатність  батьків  виховувати  дитину,  їй   підшукають  іншу форму  сімейного виховання.

Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми,  які   мають   ризик залишитися   без   батьківського     піклування   та    потребують тимчасової  підтримки.   Про  більш детальну інформацію про сімейний патронат Ви зможете дізнатися,  звернувшись до Кілійського  районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м.Кілія. вул. Миру,44. Довідки за телефоном: (04843) 4-28-03.

                                                                                                 Директор КРЦСССДМ

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>