Як запобігти пожежі в природних екосистемах

-1-638Незважаючи на вжиті попереджувальні заходи, розміщення профілактичних матеріалів в засобах масової інформації та мережі Інтернет щодо запобігання пожеж, упродовж 2017 року в Кілійському районі пожежно-рятувальними підрозділами здійснено виїзди на гасіння 109 пожеж сухої рослинності, що складає 70% від їх загальної кількості. Особливу небезпеку становлять пожежі на відкритих  територіях Вилківського лісництва ДП «Ізмаїльське лісове господарство» (у 2017 році – 6 низових пожеж) та Дунайського біосферного заповідника НАН України (у 2017 році – 2 низові пожежі). Одночасно, з початку 2018 року пожежно-рятувальними підрозділами здійснено виїзди на гасіння 4 пожеж сухої рослинності та 3 пожеж сміття на відкритих територіях населених пунктів.

З метою попередження пожеж в пожежонебезпечний весняно-літній період у природних екосистемах, приватному житловому секторі та дачних кооперативах, Кілійський МРС ГУ ДСНС України в Одеській області, Вилківське лісництво ДП «Ізмаїльське лісове господарство» та Дунайський біосферний заповідник НАН України  звертаються до громадян не провокувати виникнення пожеж та дотримуватися елементарних правил відпочинку в природних екосистемах.

lisovi_pozhezhi2

Шановні мешканці та гості Кілійського району!

Щоб уникнути пожеж в природних екосистемах, дотримуйтесь наступних правил:

  • не спалюйте суху рослинність на територіях лісового та заповідного фонду;
  • не створюйте смітники на територіях лісового та заповідного фонду та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх;
  • розпалювання багать для спалювання сухого листя, бадилля, сміття тощо на території житлових будинків садибної забудови, дач, садових ділянок дозволяється на відстані не менше 15  м від житлових та господарських будівель і лише під наглядом дорослих, забороняється розведення багать у вітряну погоду;
  • забороняється розводити багаття ближче ніж за 50 метрів до хвойного та за 25 метрів до листяного лісу;
  • будьте обережними під час відпочинку та проведені господарських робіт;
  • якщо й вирішили розвести вогонь, вибране місце слід добре розчистити, а наприкінці відпочинку місце, де розводили багаття, треба загасити та засипати землею;
  • не залишайте вогнище без нагляду;
  • у жодному разі не залишайте дітей без нагляду, постійно тримайте їх поруч з собою, спостерігайте за їхньою поведінкою, пояснюйте їм  правила безпеки!
  • місце відпочинку після себе потрібно прибрати, адже залишені на сонці скляні пляшки здатні спрацювати як запалювальні лінзи, переконайтесь, що горіння відсутнє.

Додатково нагадуємо, що порушення вимог пожежної небезпеки в лісах та заповідних територіях тягне за собою адміністративну або кримінальну відповідальність та відшкодування винуватцями завданих збитків. Так, за 1 га плавневої території, що вигоріла, згідно чинного законодавства розраховується збиток в розмірі 550-2750 грн.

Пам’ятайте: Якщо ви відпочиваєте або працюєте на природі, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу навколишньому середовищу і становить небезпеку для життя людей! Зробіть усе можливе для того, щоб не допустити пожеж! Виконуючи ці правила, Ви можете бути певними, що Вашому життю ніщо не загрожує!

В разі виникнення пожежі чи іншої небезпечної події негайно викликайте Службу порятунку за номером «101»!

Начальник Кілійського МРС підполковник СЦЗ О. Вайдич
Лісничий Вилківського лісництва Ю. Пащенко 
Заступник директора Дунайського біосферного заповідника
В. Федоренко

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>