Зупинимо СНІД! Першого грудня – Всесвітній День боротьби зі СНІДом

aids_logo Для протидії поширенню ВІЛ-інфекції  та забезпечення збереження здоров’я кожна країна організовує 1 грудня День боротьби зі СНІДом. В цьому році він пройде під гаслом «Знай свій статус».

    За  оцінками ЮНЕЙДС, на сьогоднішній день кількість людей, інфікованих ВІЛ, становить понад 36 млн. осіб, приблизно стільки ж померлих від причин пов’язаних з ВІЛ- інфекцією.

    За минулий рік тільки 53% людей, що живуть з ВІЛ-інфекцією, отримали доступ до необхідного лікування.

    Все людство прагне покінчити з епідемією СНІДу  і ООН навіть визначило термін вирішення цієї проблеми – 2030 рік. ООН також відмічає, що у результаті солідарності людей, колосальної роботи висококваліфікованої допомоги, що надається ВІЛ-інфікованим, на сьогоднішній день можна зауважити значне зниження смертельних випадків у порівнянні з критичними роками.

    Щоденно в Одеській області виявляється біля 10-ти нових випадків ВІЛ.

  Показник захворюваності ВІЛ-інфекцією у 2017 році склав 113,6 на 100 тисяч населення.

  За 9 місяців 2018 року інтенсивний показник захворюваності склав 74,2,  на такому ж рівні і за аналогічний період 2017 року.

   В Кілійському районі всього перебуває під наглядом  249 чоловік з ВІЛ-інфекцією, в тому числі 82 зі СНІДом. Статевим шляхом заразилось 72%, в наслідок введення наркотичних речовин – 18 %, від ВІЛ-інфікованих матерів заразилося 10% дітей.

    За 9 місяців поточного року в Кілійському районі обстежено 1537 осіб,  у 30 з них позитивні тести на ВІЛ. За цей період серед ВІЛ-інфікованих померло 11 осіб.

  Основна мета проведення Дня боротьби зі СНІДом — підвищення рівня інформованості молодого покоління про проблеми ВІЛ-інфекції/СНІДу, формування навичок безпечної поведінки і відповідального відношення до свого здоров’я, розвиток соціальної активності молоді в питаннях профілактики захворювання.

    У Кілійській районній поліклініці працює «Кабінет Довіри», де всі бажаючи  можуть анонімно проконсультуватися із знаючим фахівцем.

 Завідувач відокремленого підрозділу «Кілійський  районний відділ лабораторних досліджень» А. Крайникова
 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>