Звернення до громадян з приводу попередження виникнення пожеж

information_items_129973Спільне звернення Кілійського МРС ГУ ДСНС України в Одеській області, Вилківського лісництва ДП «Ізмаїльське лісове господарство» та Дунайського біосферного заповідника до мешканців та гостей Кілійського району.

Упродовж минулого періоду 2019 року в Кілійському районі пожежно-рятувальними підрозділами здійснено виїзди на гасіння 43 пожеж, з них 29 пожеж сухої рослинності, що складає 67% від їх загальної кількості. Особливу небезпеку становлять пожежі на відкритих  територіях Вилківського лісництва ДП «Ізмаїльське лісове господарство» та Дунайського біосферного заповідника НАН України.

З метою попередження виникнення пожеж в пожежонебезпечний весняно-літній період у природних екосистемах, приватному житловому секторі та дачних кооперативах, Кілійський МРС ГУ ДСНС України в Одеській області, Вилківське лісництво                               ДП «Ізмаїльське лісове господарство» та Дунайський біосферний заповідник НАН України  звертаються до громадян не провокувати виникнення пожеж та дотримуватися елементарних правил відпочинку в природних екосистемах.

Шановні мешканці та гості Кілійського району!

Щоб уникнути пожеж в природних екосистемах, дотримуйтесь наступних правил:

  • не спалюйте суху рослинність на територіях лісового та заповідного фонду;
  • не створюйте смітники на територіях лісового та заповідного фонду та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх;
  • розпалювання багать для спалювання сухого листя, бадилля, сміття тощо на території житлових будинків садибної забудови, дач, садових ділянок дозволяється на відстані не менше 15  м від житлових та господарських будівель і лише під наглядом дорослих, забороняється розведення багать у вітряну погоду;
  • забороняється розводити багаття ближче ніж за 50 метрів до хвойного та за 25 метрів до листяного лісу;
  • будьте обережними під час відпочинку та проведені господарських робіт;
  • якщо й вирішили розвести вогонь, вибране місце слід добре розчистити, а наприкінці відпочинку місце, де розводили багаття, треба загасити та засипати землею;
  • не залишайте вогнище без нагляду;
  • у жодному разі не залишайте дітей без нагляду, постійно тримайте їх поруч з собою, спостерігайте за їхньою поведінкою, пояснюйте їм  правила безпеки!
  • місце відпочинку після себе потрібно прибрати, адже залишені на сонці скляні пляшки здатні спрацювати як запалювальні лінзи, переконайтесь, що горіння відсутнє.

Порушення вимог пожежної небезпеки в лісах та заповідних територіях передбачає адміністративну відповідальність та відшкодування винуватцями завданих збитків. Згідно статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії при виникненні пожежі

У всіх випадках виникнення пожежі треба негайно повідомити до пожежно-рятувального підрозділу за телефоном «101». До приїзду рятувальників гасити вогонь наявними силами та первинними засобами пожежогасіння. Для обмеження розповсюдження вогню, зону горіння необхідно обов’язково оборати.

Приступити до гасіння пожежі шляхом збиття полум’я або засипанням полум’я землею. Після гасіння пожежі організувати спостереження спеціально виділеною групою людей до повної ліквідації усіх осередків горіння.

Пам’ятайте: Якщо ви відпочиваєте або працюєте на природі, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу навколишньому середовищу і становить небезпеку для життя людей! Зробіть усе можливе для того, щоб не допустити пожеж! Виконуючи ці правила, Ви можете бути певними, що Вашому життю ніщо не загрожує!

В разі виникнення пожежі негайно повідомляйте Службу порятунку за номером «101»!

О.  Вайдич начальник Кілійського МРС підполковник СЦЗ 
Ю. Пащенко лісничий  Вилківського лісництва
В. Федоренко заступник директора Дунайського біосферного заповідника

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>